Školička nanečisto

Začátkem dubna čeká na předškoláčky zápis do 1. třídy.  Spousta z nich se už do školy těší.  Ale vědí, co všechno je ve škole čeká? Budou se umět hezky hlásit, budou umět aspoň chvilku klidně sedět v opravdovských školních lavicích? Toto vše a mnoho dalších činností si  v sobotu 7. března 2020 mohli u nás ve škole vyzkoušet. Konala se totiž tradiční školička nanečisto.

Na lavičkách na děti čekaly barevné pastelky, sešit, pracovní listy a samozřejmě také sladkosti. Předškoláčci dokazovali paním učitelkám i rodičům, že zvládnou spoustu činností, které v 1. třídě dělají jejich starší spolužáci – odpovídali na otázky, hledali na tabuli počáteční písmenko svého jména, určovali ve slově první písmenko a roztleskávali ho na slabiky, počítali s lentilkami, které u toho „baštili“,  hráli si s čísly a puntíky, poznávali zvířata a jejich mláďata a s písničkou si protáhli své tělo. Zatočili si kolem štěstí a všem přítomným ukázali, že znají geometrické tvary i barvy. Také nechyběly ani úkoly, při kterých si děti vyzkoušely práci s interaktivní tabulí.

Úplně nakonec děti dostaly jako opravdoví školáci svůj první domácí úkol – krásně vybarvit omalovánku a přinést ji ukázat k zápisu.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie.

 

Mohlo by se vám líbit...