Tiskátková víkendovka pro prvňáčky

Tiskátková víkendovka

 

Tak a máme to úspěšně za sebou. Co? No přece první spaní ve škole. V pátek 28. února jsme se v 16 hodin sešli před školou, na zádech batohy, v rukou spacáky a v očích jiskřičky radosti, ale i trochu nejistoty, co nás vlastně čeká. Maminkám a tatínkům velká pusa a hurá na to! Paní učitelky našly využití pro ty spousty různých tiskátek, kterých mají plné šuplíky a vymyslely pro nás tiskátkovou víkendovku.

Nejprve jsme se všichni přesunuli nahoru do 2. A, kde jsme si připravili své pelíšky. Jeden vedle druhého jsme rozbalili karimatky a spacáky a nanečisto si vyzkoušeli, jak budeme v noci spát. Poté jsme se přesunuli k nám do první třídy. Tam už na nás čekala spousta úkolů s tiskátky.

Nejprve jsme si rozdali barevné desky, do kterých jsme si potom ukládali všechno, co jsme vytvořili. Prvním úkolem bylo natisknout si na desky svoje jméno a hezky je ozdobit. Pak už jsme se postupně střídali na pěti stanovištích a tiskali jsme zadané úkoly na pracovních listech. Pracovní nasazení jsme si zpestřili běhací soutěží – po škole bylo schováno 9 tiskátek, my jsme je měli všechny najít a získat do tabulky všechny otisky.

Po šesté hodině jsme se šli najíst. Po večeři jsme si zaběhli tiskátkovou štafetu na chodbě u záchodů. Vysvětlili jsme si také, jak se hraje BINGO – nejprve jsme museli natisknout obrázky, a potom už je jen škrtat podle toho, co paní učitelka losovala za obrázky. Kdo bude mít první vyškrtáno všech 9 obrázků?

V devět hodin už jsme byli docela unavení, a tak jsme se převlékli do pyžam, provedli večerní hygienu a zalezli do spacáků. Paní učitelky nám pustily na dobrou noc pohádku. V 11 hodin večer už chrupkali úplně všichni. Ráno jsme spali jako broučci až do půl osmé.

Po skvělé snídani od maminek jsme sobotní program opět zahájili hrou BINGO, a pak jsme si vyrobili vlastní PEXESO. Také jsme si vyrobili tiskátka ze dřevěných špalíčků, oboustranné lepicí pásky a pěnovky „moosgummi“. Mezi výrobou tiskátek jsme zkoušeli, jakou máme paměť – měli jsme si zapamatovat obrázky v řadě, a potom je po paměti správně natiskat. Dopoledne uteklo jako voda, nezbylo už nic jiného, než poklidit, sbalit své saky paky a v 11 hodin vyrazit vstříc  rodičům, kteří na své poklady již netrpělivě čekali před vchodem do školy.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie.