Na naší škole šijeme roušky

Když se mě včera zeptal pan starosta, jestli nevím o někom, kdo by pro město šil roušky, okamžitě mi to blesklo hlavou. Vždyť my máme ve škole šicí dílnu! A jak se později ukázalo, také spoustu ochotných učitelek a vychovatelek!

Pan starosta nám dnes ráno dodal materiál, paní tajemnice s vedoucí knihovny vysvětlily, jaký je postup, a už jsme se vrhli do díla. Postupně přišlo ještě pár zlepšováčků, ale tím nejdůležitějším byla sehranost celého týmu. Po čtyřech hodinách práce tak putovala do náruče pana starosty velká krabice plná roušek.

Děkuji všem zúčastněným, všem, kteří nám pomohli, a také paní Čapkové za občerstvení. A zítra pokračujeme!

(Martin Dytrych)

Fotogalerie

V této reportáži mimo jiné uvidíte naši „manufakturu“ na výrobu jednorázových roušek.

Mohlo by se vám líbit...