Předávání vysvědčení předškoláčkům

V úterý 5. dubna se konala poslední schůzka kurzu „Žákem na zkoušku“. Během sedmi odpoledních setkání předškoláčci společně s učitelkami procvičovali motoriku, správné sezení a držení tužky, sluchovou a zrakovou diferenciaci, prostorové vnímání, pravolevou orientaci a matematické představy. 

Celý kurz byl zakončen slavnostním předáním vysvědčení. Nebylo to ale jen tak zadarmo. Rodiče byli tentokrát pouze v roli diváků a žáčci pracovali úplně sami.  Museli všem ukázat, co se během kurzu naučili. Nejprve přeříkali básničky, které vždy říkali před psaním, poté pojmenovávali obrázky, určovali počáteční hlásku a roztleskávali slova na slabiky. Nechybělo ani počítání – děti přiřazovaly puntíky k číslům a zvedaly kartičky podle toho, kolik ťuknutí slyšely. Na pracovním listě pak dokazovaly znalost geometrických tvarů a barev. Na závěr jsme si společně zazpívali.

Všichni zkoušku zvládli na velkou jedničku, kterou si na vysvědčení odnesli domů. Tihle malí předškoláci se první třídy určitě nemusí bát!

(Veronika Prouzová, Radka Řeháková, Jana Hájková)

Fotogalerie ze závěrečného předávání vysvědčení

Videoreportáž TVJS o kurzu Žákem na zkoušku 2022

 

 

Mohlo by se vám líbit...