Pro rodiče prvňáků

Domů » Pro rodiče » Pro rodiče prvňáků

Pro rodiče prvňáků (šk. rok 2023/24)

Slavnostní vítání
  • pondělí 4. září 2023 v 8:30 hodin na Městském úřadě
  • program: slavnostní vítání prvňáčků, společný přesun do školy, uvítání dětí ve třídách (bez rodičů, cca půl hodiny), třídní schůzka s rodiči (děti budou mezitím ve školní družině)
  • děti přijdou s aktovkou, bez přezůvek
První školní týden
  • v úterý a ve středu konec výuky v 11:00, potom oběd (počítejte cca 30 minut)
  • čtvrtek a pátek konec výuky v 11:15
  • rodiče mohou ráno děti doprovodit do třídy, odpoledne na ně mohou počkat v šatně
Informace ohledně provozu školy
  • pro družinové děti je otevřen od 6.30 do 7.15  boční vchod (směrem k divadlu), pro ostatní děti se hlavní vchod otevírá v 7:30
  • vyučování začíná v 7:55, žáci mají být ve třídě nejméně 15 minut před začátkem výuky, aby se včas stačili připravit na vyučování
  • děti mají oblečení (a případně další věci) uložené v uzamykatelných šatních skříňkách; skříňky sdílejí po dvojicích –  kladku v 1. třídě mají zapůjčenou (jeden klíček je u tř. učitelky pro případ zapomenutí)
  • od 8.00 je uzavřen hlavní vchod do budovy
  • vstup do školy je řešen pomocí čipů, které zakoupíte za 100 Kč u hospodářky pí Šrollové
  • cena oběda pro žáka 1. třídy – 33 Kč
  • nabízíme také svačiny – 20 Kč
  • čip je zálohován 120 Kč
  • více info ZDE
Školní družina
  • školní družina je otevřena v pondělí až v pátek od 6:30 hod. do 7:30 hod. ráno a od konce vyučování do 15:30 hod
  • kvůli nenarušování plánované činnosti jsou stanoveny odchody dětí ze školní družiny takto:
    Po obědě do 13:00 hodin a poté až ve 14:30. Za příznivého počasí děti odchází ven ve 12:00 hod. Na zájmové kroužky a hodiny v ZUŠ budou děti uvolňovány dle potřeby.
  • za pobyt dětí v ŠD je vybírán poplatek ve výši 100 Kč měsíčně
  • více info ZDE
Škola OnLine (elektronická žákovská knížka)
  • veškerá komunikace mezi školou a rodiči probíhá elektronicky přes Školu OnLine – dozvídáte se informace o provozu školy, omlouváte nepřítomnost, sledujete rozvrh hodin, klasifikaci, podepisujete známky či výchovná opatření