Školička nanečisto

 

Ve čtvrtek 4. dubna čeká na předškoláčky zápis do 1. třídy.  Spousta z nich se už do školy těší.  Ale vědí, co všechno je ve škole čeká? Budou se umět hezky hlásit, budou umět aspoň chvilku klidně sedět v opravdovských školních lavicích? Toto vše a mnoho dalších činností si  v sobotu 16. března 2019 mohli u nás ve škole vyzkoušet v naší tradiční „Školičce nanečisto“.

Na lavičkách na děti čekaly barevné fixy, sešit, pracovní list a také něco malého na zub. Předškoláčci dokazovali paním učitelkám i rodičům, že zvládnou spoustu činností, které v 1. třídě dělají jejich starší spolužáci –  odpovídali na otázky, hledali na tabuli počáteční písmenko svého jména, určovali ve slově první písmenko a roztleskávali ho na slabiky, počítali s lentilkami, které u toho „baštili“,  hráli si s čísly a puntíky a s písničkou si protáhli své tělo. Zatočili si kolem štěstí a všem přítomným ukázali, že znají geometrické tvary i barvy.  A protože ve třídách máme také interaktivní tabule, nemohly chybět ani úkoly, při kterých si děti vyzkoušely, jak se s takovou tabulí vlastně pracuje.

Předškoláčci se snažili, a tak si zasloužili první jedničku s hvězdičkou. Úplně nakonec dostali jako opravdoví školáci svůj první domácí úkol – krásně vybarvit omalovánku a přinést ji ukázat k zápisu.

(Veronika Prouzová)

Fotografie ze Školičky nanečisto.

Videoreportáž Televize JS.

Mohlo by se vám líbit...