Za pokladem skřítka Bramboráčka

Ve dnech 23. a 24. října čekalo na žáky 2. A bramborové dobrodružství v podobě další víkendovky. Tentokrát byla bramborová – putovalo se za pokladem skřítka Bramboráčka.

Paní učitelky pro děti připravily opět spoustu aktivit. Házelo se bramborou na cíl, skákalo se v pytlích, projížděl se slalom s kolečkem plným brambor, soutěžilo se o co nejrychleji a nejlépe oškrábanou syrovou a oloupanou uvařenou bramboru, ale také o co nejrychleji nastrouhanou bramboru. Děti vybarvovaly bramborové mandaly, vyráběly bramborová tiskátka a tiskaly pytle plné brambor. Na interaktivní tabuli děti viděly prezentaci na téma brambory, zahrály si hru, ve které si uvařily bramborovou polévku, na dobrou noc zhlédly pohádku „Jak jela mašinka pro brambory“. A bez stezky odvahy na závěr pátečního dne by to nebylo to správné spaní ve škole.

Za splněné úkoly a disciplíny děti získávaly indicie. Ty si zapisovaly do pamětní kartičky a nakonec děti dovedly na místo, kde byl skřítkův poklad schovaný.

Veliké poděkování patří našim paním kuchařkám, které nám na páteční večeři uvařily výbornou bramborovou polévku. S poděkováním nesmíme zapomenout ani na naše ochotné maminky. Postaraly se nám o  sladký začátek sobotního dne.

Žáci 2. A si víkendovku užili, na stejnou se 13. a 14. listopadu těší i jejich spolužáci z 2. B.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...