Se spisovatelkou Hanou Hindrákovou na skok v Africe

Z téměř sedmi miliard lidí na Zeměkouli nemá každý takové podmínky pro život, jako máme zde. Trutnovská rodačka, spisovatelka Hana Hindráková, během své besedy o životě v Africe v úpickém loutkovém divadle, dokázala dětem ze 3. a 4. ročníku naší školy přiblížit nejen krásy, ale i úskalí afrického kontinentu a zodpovědět jejich mnohé zvídavé dotazy.

6. listopadu jsme byli v informačním centru. Navštívila nás tam Hana Hindráková, která nám tam pouštěla videa a fotografie, jak žijí děti, lidé a zvířata v Keni. Dozvěděla jsem se, že hlavní město je Nairobi a že tam mluví svahilsky a anglicky. Soutěžili jsme o trička a náramek. Mají tam krásná jezera a krásné zelené okolí. Moc se mi to líbilo. (Tereza Jakubčaninová)

Někteří lidé tam nosí na hlavě koše s věcmi. V Keni jsou lidé strašně chudí a nemají peníze na jídlo. (Kateřina Mesnerová)

Keňa je nádherné město. Překvapilo mě, že tam mluví i anglicky. Nemají tam moc jídla. Když jim přijde návštěva, tak koupí maso a jiné jídlo a když to návštěva nesní, urazí se. (Jakub Kryl)

Paní Hindráková nám vyprávěla, jak je v Keni. Říkala nám, kde byli a jaké to tam bylo. Také nás naučila říct svahilsky ahoj – jambo. Pak byla soutěž, ale bohužel jsem nevyhrál. (Adam Marič)

Mě zaujalo, jak tam žijou děti. Nechtěla bych být jedna z nich. Jak si vyrábějí hračky z odpadu. Je mi jich strašně líto. Moje maminka a babička jim tam posílají hračky, věci a peřiny. Až budu velká, tak si někoho z nich adoptuju. Ale těm rodičům by se po nich stýskalo, takže asi ne. A hlavně by ty děti byly bez rodiny. (Adélka Baudischová)

Fotogalerie.

Videoreportáž Blahovka TV.