Bramboráčkův poklad i tentokrát nalezen!

Ve dnech 13. a 14. listopadu 2015 se vydalo hledat poklad skřítka Bramboráčka také  16 dětí z 2. B. Čekalo na ně podobné dobrodružství jako na žáky 2. A, kteří bramborou víkendovku absolvovali o tři týdny dříve. I tyto děti si užily množství bramborových aktivit.

Opět se projížděl slalom s kolečkem plným brambor, skákalo se  v pytlích, házelo bramborou na cíl, soutěžilo o co nejrychleji a nejlépe oškrábanou syrovou a oloupanou uvařenou bramboru, ale také o co nejrychleji nastrouhanou bramboru.  Děti vybarvovaly bramborové mandaly, vyráběly bramborová tiskátka a tiskaly pytle plné brambor. Na interaktivní tabuli děti viděly prezentaci na téma brambory, zahrály si hru, ve které si uvařily bramborovou polévku, na dobrou noc zhlédly pohádku „Jak jela mašinka pro brambory“.  Na žáky 2.B ale čekala jiná večeře než mělo „áčko“ – brambory na loupačku s tvarohem a mlékem měly u dětí velký úspěch.

Indicie, které děti získaly za splněné úkoly, je nakonec dovedly až do šaten, kde byl schovaný skřítkův poklad tentokrát.

Děkuji Káje a Petrušce – holkám pomocnicím ze 4.A , ale také ochotným maminkám, které se nám postaraly sladký začátek sobotního dne.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...