Rekordyáda aneb Naše první spaní ve škole

Tak a první spaní ve škole mají druháčci za sebou!  Ve čtvrtek 1. února jsme se v 16:00 hodin sešli před školou – na zádech batohy, v rukou spacáky a krabice s dobrůtkami k snídani. Maminkám a tatínkům jsme dali pusu na rozloučenou a hned jsme se šli zabydlet nahoru do 2.A. Rozložili jsme karimatky, vytáhli spacáky a nanečisto jsme si do nich vlezli. A pak už jsme se přesunuli do vedlejší 2.B, kde nás agentura DND neboli „Dobrou noc, druháčci“ přivítala na Rekordyádě, rozdala nám startovní čísla a akreditace (oprávnění účastnit se soutěží). A už jsme mohli začít trhat rekordy. Čekalo nás dvanáct disciplín.  

Jako první byly disciplíny:

 • ZEDNÍK – za 1 minutu postavit z kostiček co nejvyšší komín
 • ZPĚVÁK – na jeden nádech zazpívat nejdelší tón
 • SKOKAN – za 1 minutu udělat snožmo co nejvíce přeskoků přes švihadlo

Po večeři nás čekal:

 • METEOROLOG – sestavit puzzle s obrázky počasí na čas
 • OPTIK – za 1 minutu vyndat z pytlíku poslepu co nejvíce obdélníků
 • ELEKTRIKÁŘ – nabít třením o vlasy igelitový pytlík a za minut a půl jich „přilepit“ co nejvíc na tabuli
 • ÚŘEDNÍK – za 1 minutu přenést co nejvíce papírků nasátých brčkem na určené místo
 • MALÍŘ – fixou uchycenou mezi prsty nohy nakreslit obrázek podle předlohy

Čas utekl jako voda a najednou byla skoro deset hodin. Teď už honem převléknout do pyžama, vyčistit zuby a zalézt do spacáku. Pohádka na dobrou noc a spát! Ráno jsme po sedmé hodině začali postupně vykukovat, dožadovali se snídaně a těšili se do tělocvičny na další závodění:

 • LETEC – složit z papíru vlaštovku a poslat ji co nejdál
 • ŽOKEJ – osedlat velký balón a doskákat na něm do cíle
 • UKLÍZEČKA – co nejrychleji sesbírat 12 plastových víček na trase a doběhnout do cíle
 • ZVĚROLÉKAŘ – z novinového papíru vytrhat v časovém limitu co nejdelšího hada (limit 5 minut)

Honička na závěr a hotovo! Teď už jen vyhodnocení, diplomy a sladké odměny. Nikdo neodešel s prázdnou.  Děkujeme šikovným a ochotným maminkám za dobrůtky k snídani (v pondělí budeme mít ještě ke svačině) a holkám šesťačkám za vzornou pomoc po celou dobu trvání Rekordyády.

Vítězové rekordyády:

1. místo: Klára NYKLÍČKOVÁ
2. místo:  Nela PETIROVÁ
3. místo: Lucie TLÁSKALOVÁ

A protože stejné disciplíny už absolvovaly děti v letech 2013 a 2015, mohli jsme vyhodnotit rekordmany v jednotlivých disciplínách. Klárka Nyklíčková překonala dokonce dva rekordy, a to v disciplínách úředník a zpěvák.  Adélka Homolová je držitelkou nového rekordu v disciplíně elektrikář. Na všechny držitele rekordů se můžete podívat níže.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie 

Držitelé rekordů
Držitelé rekordů (652 zobrazení)
Datum: 3. 2. 2018
Velikost: 35 KB – pdf
Startovní listina 1. - 2. 2. 2018 - podle pořadí
Startovní listina 1. - 2. 2. 2018 - podle pořadí (600 zobrazení)
Datum: 3. 2. 2018
Velikost: 61 KB – pdf

Mohlo by se vám líbit...