Voda – celoškolní projekt

V pondělí 30. dubna jsme uskutečnili další z celoškolních projektů, tentokrát s názvem „Voda“. Co bylo jeho náplní, je z něho naprosto zřejmé. A věřte, že jsme životadárnou tekutinu prozkoumali snad ze všech stran.

Ti nejmenší zkoušeli, co ve vodě plave a které látky se ve vodě rozpustí. Tématem pro třeťáky byla řeka Úpa, čtvrťáci si udělali výlet k batňovickému rybníku, páťáky čekalo moře.

Po odborné stránce se vodě věnovali žáci druhého stupně. Šesťáci se mimo jiné zabývali tím, kolik vody proteče, když nám bude celou noc kapat kohoutek. Jejich o rok starší spolužáci se prošli kolem Úpy, aby ji lépe poznali.  Osmáci se zabývali srážkami, lavinami, ledovci, ale třeba také vodou v našem těle. A ti úplně nejstarší? Ti se dozvěděli o extrémech počasí a zpracovávali referáty s ekologickou tématikou.

(Martin Dytrych)

Projekt Voda - rozpis činností
Projekt Voda - rozpis činností (450 zobrazení)
Datum: 30. 4. 2018
Velikost: 25 KB – doc

Fotogalerie.

Videoreportáž Blahovka TV.