Ovoce a zelenina do škol – ochutnávka

Naše škola je již poněkolikáté zapojená do celostátního projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Cílem celého projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí, a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Ve středu k nám dorazily „ochutnávkové“ bedýnky, které obsahovaly známé i méně známé druhy ovoce a zeleniny rostoucí v našich krajích i exotických zemích. Celou akci jsme pojali nejen jako ochutnávku, ale i jako příležitost, jak zajímavou formou  rozšířit vědomosti dětí. Tentokrát jsme ochutnali například rukolu,  bílou ředkev, pomelo,  nashi,  mango, avokádo, plody mochyně, karambolu, ale také australská jablka, blumy, granátové jablko a anonu.

(Eva Prouzová)