Dobré ráno s Českou televizí

V úterý 26. února nám byla poskytnuta šance vystoupit v živém vysílání ČT 2 „Dobré ráno“. Ve třech vstupech jsme živě diskutovali s moderátory (Lenny Trčková a Ondřej Blaho) o mediální výchově na naší škole a o prezentaci školy v médiích. Děkuji tímto Verče a Anetě, jak se s nelehkým úkolem vyrovnaly a jakým přesvědčivým způsobem nás reprezentovaly. Holky, už jste to včera slyšely od někoho jiného, ale já to zopakuju: „Hluboká poklona před vámi!“

Vše si můžete pustit na této adrese:

(zadejte si „Média ve škole“)

A jak nám plynul čas?

Pondělí 25.2.:

18.50   –     přijíždíme do Brna

19.15   –     jsme v Penzionu Dvořákova, kde nám bydlení zprostředkovala a zaplatila Česká televize

19.30   –     vydáváme se na obhlídku terénu (tedy konkrétně, kde je sídlo ČT)

20.00   –     již téměř půl hodiny sháníme slušnou restauraci, kde bychom se navečeřeli

(nakonec jsme našli = jídlo dobré, jen ten pavouk na závěr, že?)

Po zbytek dne již odpočíváme na pokojích a snažíme se usnout.

Úterý 26.2.:

5.35     –     odcházíme do ČT

5.55     –     sedíme v maskérně

6.10     –     uvádějí nás do studia, dostáváme mikroporty, všichni jsou moc milí, neustále nám nabízejí čaj, kávu

6.25     –     náš první výstup v přímém přenosu – nervozita opadla, neboť moderátoři Lenny Trčková a Ondřej Blaho jsou perfektní

6.45     –     nechtěně jsem rozlil čaj paní Třeštíkové (sice hned dostala nový, ale tímto se jí na dálku omlouvám)

6.50     –     náš druhý výstup (již mnohem uvolněnější)

7.20     –     poslední třetí výstup (Verča s Anetou si to začínají vyloženě užívat, já už toho ale začínám mít „plné brejle“)

7.25     –     loučíme se s Lenny a Ondrou (fakt se k nám chovali moc hezky)

7.35     –     odcházíme z ČT a začíná záplava telefonátů a smsek (do 8.40 = 17 telefonů a 28 smsek, pak se to zaplaťpánbůh uklidnilo)

8.45     –     loučíme se v hotelu

9.00     –     KFC!