Jak nastavit hranice ve výchově dětí – přednáška

Seminář je bezplatný a je financován z projektu „Spolu najdeme správnou cestu životem“, který byl finančně podpořen Královéhradeckým krajem.

Naše škola se zapojuje každoročně do řady projektů a v rámci jednoho z nich jsme za podpory Královéhradeckého kraje mohli včera zorganizovat seminář pro rodiče „Jak nastavit hranice při výchově dětí“. Lektorka Mgr. Andrea Žilková Ph. D. účastníky seznámila s tím, jak je důležité, aby dítě v každém věku hranice právě od rodičů dostávalo. Vždyť výchova v rodině je základem pro fungování žáka ve škole a později člověka ve společnosti. Spolupráci rodiny a školy považujeme za velmi důležitou. Rodičovství se nikde nevyučuje, strategie výchovy jako rodiče spíše hledáme a mnohdy ve výchově tápeme. Řešíme často až důsledky a neuvědomujeme si, že je třeba zamyslet se nad příčinou chování. To, co se nám zdá zanedbatelné, může být zásadní pro formování postojů a chování dítěte. Na semináři se 12 účastníků dozvědělo řadu zajímavých věcí i návodů k zamyšlení.

Zároveň Vás zveme na seminář další, který bude zaměřen na základní relaxační techniky. Vzhledem k aktuální epidemiologickým patřením sledujete náš web, facebook, kde se dozvíte konkrétní termín.

(Lenka Mikesková)

Fotogalerie