Oslavy 125. výročí založení školy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V sobotu 26. listopadu slavila naše škola 125. výročí svého založení. Pro návštěvníky byl připravený bohatý program. 

Oslavy začaly vystoupením žáků ve školní jídelně.
Nejprve vystoupili s krátkými projevy ředitel školy pan Martin Zakouřil a místostarosta Úpice pan Radim Fryčka. Ten také škole za město předal velice milý finanční dar v hodnotě 50 000 Kč.
V pestrém programu, který následoval, se mimo jiné předvedl kroužek  angličtiny, slyšeli jsme pohádku o Karkulce, poslechli jsme si zpívající žabičky a krátké recitační pásmo. Viděli jsme svižné taneční vystoupení a vše završil dvěma písničkami Blahováček.

V budově prvního stupně bylo pro rodiče s dětmi přichystané tradiční vánoční tvoření. Kdo chtěl, ozdobil si perníček, vyrobil svícínek, přáníčko, ozdobného kapříka nebo papírový stromeček. Ty nejšikovnější si udrátkovali vánoční zvoneček.

Na 2. stupni návštěvníci na jednotlivých stanovištích získávali plněním různých úkolů indicie, z nichž nakonec měli uhodnout tajenku.  Tak například podle chuti a hmatu poznávali potraviny, luštili různé testíky a kvízy.  Na malířských stojanech zkoušeli malovat postavy z knížek bratří Čapků, skládali rozstříhané fotografie a vyráběli visačky na vánoční dárky.
Kromě toho si mohli prohlédnout vystavené kroniky, almanachy, časopisy, fotografie a panely s historií školy. Odvážlivci vyzkoušeli i psaní husím brkem a násadkovým perem. Dětem se moc líbilo malování na obličej, které je proměnilo v kočičky a pejsky.

Po takto náročném programu se všichni mohli občerstvit ve školní jídelně, kde pro ně paní kuchařky připravily zákusky, chlebíčky a kávu. A že se oslavy se vydařily, dokládá hojná účast a spokojené obličeje všech dospělých i malých návštěvníků.

(Eva Prouzová)

Fotogalerie:

Videa:

  • Oslavy 125. výročí založení školy – videoreportáž Televize JS
  • Prima parta – amatérský záznam ze zkoušky – vystoupení děvčat navštěvujících volitelný předmět Aerobic (YT)
  • Žabičky – amatérský záznam ze zkoušky na vystoupení – účinkují žáčci 1.A (YT)
  • Sluníčko – amatérský záznam ze zkoušky sborečku  (YT)
  • The Rainbow song – amatérský záznam ze zkoušky na vystoupení ve školní jídelně ZŠ Bří Čapků. Účinkují kroužky angličtiny pro nejmenší ze 2. a 3. ročníků.

Mohlo by se vám líbit...