MASH na Blahovce

MASH není jen populární americký seriál z vojenského prostředí. Je to také název dětského tábora, který v trutnovských Dolcích už po několik let provozuje společnost Zero Trutnov.

V pondělí 19. května se po ránu MASH objevil v Úpici. Měl podobu dvou nadšených fanoušků vojenské techniky a obrněného transportéru. Že se blíží ke škole, jsme poznali podle dunění, které bylo slyšet už z dálky. Netřeba dodávat, že hlavně kluci měli oči navrch hlavy. Vždyť si mohli celý transportér prohlédnout, prolézt, doslova osahat. Vyzkoušet si nejen tankistickou kuklu, ale i sledování okolí periskopem a zaměřování kulometu v otočné věži.

Oba pánové dětem velice ochotně zodpověděli řadu všetečných dotazů, vysvětlili jim, k čemu transportér sloužil.

Nakonec je pozvali na letní tábor, který pro děti každoročně pořádají.

(Eva Prouzová)

Fotogalerie.

Videoreportáž Blahovka TV.