Úspěch „Komárů“ v celostátní soutěži skautů

Velkého úspěchu na skautských závodech vlčat o „ PUTOVNÍ TOTEM NÁČELNÍKA“ se letos podařilo dosáhnout družině Komárů z Úpice. V okresním kole, které se konalo ve Dvoře Králové 10. 5. 2014, obsadila naše družina 1. a 2. místo. Obě tyto hlídky postoupily do kola krajského, které proběhlo 24. 5. 2014 v Novém Městě nad Metují.  Na těchto závodech se nám opět dařilo a získali jsme 1. místo. Tímto vítězstvím jsme si zajistili postup do celostátního kola, které se uskutečnilo 26. – 28. 9. 2014 v Kutné hoře. Ani zde se naše družina Komárů neztratila a na konec vybojovala nádherné 3. místo.  Jen pro zajímavost, letošních závodů se z celé republiky zúčastnilo 1422 družin, což bylo 11 543 dětí /včetně chlapců a děvčat/ a proběhlo 90 kol. Tento závod probíhá jednou za dva roky a závodí se v typicky skautských disciplínách jako je například znalost první pomoci, schopnost řešit problémové situace, pobyt v přírodě, kuchařská dovednost, schopnost vyhledávat informace, logické myšlení, schopnost orientace, vztah k vlasti a skautingu, fyzická zdatnost a mnoho dalších.

Za tento úspěch bych chtěl poděkovat celé hlídce ve složení:

Koumák – Michal Černý, Varan – Martin Křížek ml., Pirát – Tomáš Hofman, Kolumbus – Kryštof Vojtěch a Šerchán – Kryštof Menšík /všichni 6. třída/.

Kluci jen tak dál!

(Martin Křížek – Komár)

 

Družstvo "Komárů"

Družstvo „Komárů“