Vzpomínkový pořad ke 120. výročí narození J.W.Mezerové

Ten, kdo v úterý 22. ledna navštívil slavnostní pořad v úpickém muzeu, věnovaný 120. výročí narození  zdejší rodačky, slavné malířky Julie Winterové Mezerové a zakoupil si katalog vydaný k tomuto jubileu, dočte se v něm mimo jiné, jak obtížně se ženy na počátku 20. století prosazovaly. O to více hřejivá jsou slova obdivovatelky paní Julie, prezidentky asociace starožitníků Ing. Simony Šustkové, která o této avantgardní ženě říká, že byla jednou z nejtalentovanějších malířů minulého století .Svojí návštěvou při vernisáži Úpici poctil pan Bráblík, synovec paní malířky s manželkou, který věnoval muzeu přes 200 obrazů, kreseb, skic a akvarelů, pan Eda Kazda zavzpomínal na chvíle v její blízkosti a Jiří Středa s Televizí JS připravil z dobových záběrů půvabný medailonek. Pořadem svěže provázela děvčata z naší školy, Veronika Davidová s Renatou Galuščákovou, která se postarala spolu se skladatelem a hudebníkem Petrem Vaculovičem o hudební vsuvku.

Na pořadu se podíleli: ZŠ Bratří Čapků, Televize JS a Městské muzeum Úpice
(Daniela Mikešová)

Fotogalerie.