Páťáci nakupovali se Zdravou 5

V pátek 22. dubna a v pondělí 25. dubna  se páťáci  učili nakupovat se Zdravou 5

Paní Mgr. Ilona Benešová je ze všeho nejdřív seznámila s principy správného stravování. V první části hodiny rozdělila děti do skupin.  Formou deskové hry Nákup žáci získávali informace o tom, jak se správně stravovat, dodržovat pitný režim a jak si poskládat „zdravý talíř“. Dále jim vysvětlila, co to jsou sacharidy, bílkoviny, tuky a vláknina. Ke každému tématu rozdala skupinkám křížovky.

Dalším bodem programu bylo, jak si ekonomicky nakoupit základní potraviny, a že nakupovat bychom měli pouze cíleně. Po celou dobu žáci za správné odpovědi získávali jednotlivé dílky puzzle, které si na konci programu poskládali.

Paní Mgr. Ilona Benešová rozdala dětem za odměnu magnetky a zanechala letáčky plné informací k zdravému stravování. Nabídla nám také možnost zúčastnit se soutěže o zdravý recept.

(Věra Krátká, Martin Dytrych)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...