Knihovnická lekce pro páťáky – „Komiks“

V úterý 25. ledna se naši páťáci  v městské knihovně seznámili s  dalším literárním útvarem – komiksem. Během pečlivě připravené lekce se od paní knihovnice dozvěděli spoustu zajímavostí o tomto mezi dětmi oblíbeném, ale poněkud okrajovém žánru.

A tak už vědí, že základem jsou kresby v obdélnících jednotlivých panelů a že komiksy používají k zobrazení mluvené řeči nebo myšlenek různé „bubliny“. Seznámili se také s historií komiksů a společně vzpomínali na ty nejznámější – Supermana, Spidermana, ale i na náš Čtyřlístek, Rychlé šípy či na Barbánka.

Paní knihovnice nakonec dětem představila řadu knih klasické literatury, které pro současné čtenáře vycházejí právě v komiksové podobě. Vybrat si může každý, koho tento žánr oslovil.

(Eva Prouzová)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...