Jak se stát dobrým kamarádem – etická dílna

 

Mít opravdového a  spolehlivého kamaráda by si přál každý z nás. I my bychom určitě chtěli být pro spolužáky  dobrými kamarády. Ale co pro to musíme udělat? Jak se chovat, jaké mít vlastnosti, jakými pravidly se řídit? Jak si mohou kamarádi navzájem pomáhat  a mohou vůbec dělat chyby?

Pod citlivým vedením lektorky Ing. Bc. Karly Mihatschové si naši třeťáci ve dvou hodinách prošli aktivitami, které by jim měly pomoci na tyto otázky odpovědět. Vyzkoušeli si některé reálné situace, se kterými se mohou ve třídě setkat, a povídali si o tom, jak si představují dobrého kamaráda.

Nenásilnou formou se tak učili komunikovat o svých emocích a potřebách a pochopit a respektovat, že každý z nás je jedinečný a že to není na závadu.

(Veronika Prouzová a Jana Hájková)

Fotografie 3. A

Fotografie 3. B

Mohlo by se vám líbit...