Základní škola Bratří Čapků pomůže ZOO

Jistě jste si už přečetli o finančním problému zoo ve Dvoře Králové nad Labem. A víte určitě, co následovalo. Strhla se lavina solidarity. Také mnozí z nás, zaměstnanců ZŠ Bratří Čapků, poobědvali se lvem, žirafou či hrošíkem.

Ale my bychom chtěli víc, chtěli bychom, aby zaměstnanci zoo cítili přímo konkrétně naši pomoc. Vždyť jsme tam sami jezdili v dětském věku, potom se svými dětmi a někteří z nás už tam vozí i vnoučata. A zoo samozřejmě navštěvujeme pravidelně i s našimi žáky, ať už formou výletů, různých akcí nebo projektů. Prostě jsme rádi, že tu zoo je pro nás a teď bychom tu rádi byli my pro ni.

Proto jsem se rozhodli založit transparentní účet, na který dle svého uvážení přispějeme. Tutéž možnost nabízíme i komukoliv z vás. Nezáleží na tom, kolik přispějete. Pro dobrý pocit stačí i malá částka.

A proč jsme se rozhodli pro transparentní účet? Z jednoho prostého důvodu. Každý z vás kdykoliv uvidí, jaká částka je na účtu. Nechceme dělat něco z vypočítavosti, my chceme pomoct!

A jak tedy na to?

Číslo účtu: 238475946/0600

Variabilní symbol: 1

Do poznámek pro adresáta napište své jméno (tedy, pokud chcete). Peníze posílejte do 30. dubna 2021.

Na aktuální stav účtu se můžete podívat ZDE. Název našeho účtu je „Základní škola BRA“.

A jak budou vybrané prostředky využity? Rozhodneme se podle jejich výše. Buď adoptujeme nějaké konkrétní zvíře nebo většinu této částky věnujeme přímo zoo.

A proč většinu a ne všechny peníze? Protože bychom rádi podpořili i menší minizoo, která se bohužel netěší takovému zájmu veřejnosti. Jedná se například o Farmu Wenet v Broumově – Velké Vsi či Zámecký zvěřinec v Častolovicích.

(Martin Dytrych, Martin Zakouřil)

Reportáž Televize JS