Atletické finále  – vrchol zápolení o pohár Grand Prix

Školní rok se blíží pomalu ke konci a tím i meziškolní zápolení o putovní pohár Grand Prix 1.stupně. Poslední závod letošního roku se odehrál ve čtvrtek 20. června 2019 na lánském hřišti  a jednalo se jako již tradičně o Atletické finále.

Žáci a žákyně závodí ve čtyřech kategoriích – chlapci 1.- 3. třída, dívky 1.- 3. třída, chlapci 4.- 5. třída a dívky 4.- 5. třída. Každý závodník může startovat maximálně ve dvou disciplínách, čímž se závody většinou stávají vyrovnanější a napínavější.

Do závodu jsme nastupovali s jediným cílem – získat co nejvíce bodů. Bohužel jsme už předem věděli, že prvenství Grand Prix letos neobhájíme. Holky i kluci bojovali ze všech sil, snažili se podat maximální výkon, a tak jsme netrpělivě očekávali výsledky.

Velké poděkování patří nejen všem atletům, kteří dneska závodili, ale všem sportovcům a sportovkyním, kteří  se zúčastnili třeba jen jediného závodu ve školním roce a podíleli se tak na celkovém výsledku Grand Prix 3. místo. Všichni si přejeme, abychom příští rok  prvenství v Grand Prix opět získali.

Závěrem ještě jedno poděkování, které patří všem kolegům a kolegyním ze škol okrsku Úpice, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu všech závodů. V novém školním roce na viděnou!
(Jana Hájková)

Přehled medailových umístění na Atletickém finále

1.- 3. třída
chlapci:

1. místo:
Matěj Hofman – běh 350 m

2. místo:
Adam Jiroušek – běh 50 m
Matěj Hofman – skok daleký
Matěj Říha – hod míčkem

3. místo:
Ondřej Vít – hod míčkem
Adam Jiroušek – skok daleký
Martin Hejcman  – běh 350 m

dívky:

2. místo:
Aneta Schwertnerová – běh 50 m
Valerie Vylíčilová – hod míčkem

3. místo:
Tereza Luštincová – skok daleký
Andrea Bártová – běh 300 m

4.- 5. třída

chlapci:

2. místo:
Jan Benko – hod míčkem

3. místo:
Maxmilián Šeda – běh 650 m

dívky:

2. místo:
Kristýna Křížková – běh 600 m

3. místo:
Tereza Wernerová – hod míčkem
Veronika Vavrušová – skok daleký

 

Celkové pořadí Grand Prix

  1. ZŠ Úpice Lány
  2. ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší
  3. ZŠ Bratří Čapků Úpice
  4. ZŠ Malé Svatoňovice

Fotogalerie.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...