S koňským povozem na Žaltman

Přiblížil se konec školního roku a děti ze 3.A si s paní učitelkou udělaly sobotní závěrečný prima výlet.

 Na devět hodin ráno jsme měli objednaný povoz tažený koníčky a pana Kuťáka, který nás z náměstí v Úpici odvezl na náměstí do Malých Svatoňovic. Na vůz se vešlo 20 dětí a bylo plno!  Mamky a jeden taťka se do Malých Svatoňovic dostali sami. Posilněni dobrým nanukem jsme se vydali na cestu. Teď už všichni pěšky do kopce, kolem štoly a Mariánského sadu až k Lotrandově skále. Hráli jsme šipkovanou   kluci x holky , na konci bylo překvapení – zlatý a moc dobrý poklad loupežníka Lotranda. Po svačině jsme prolezli bunkr a  vylezli na rozhlednu Žaltman.  Z výšky jsme pouštěli velké bubliny, které do dálky unášel vítr. Bylo to moc hezké!  U Bílého kůlu jsme si opekli buřty, párky nebo jiné dobroty, které si každý přinesl sám. O oheň se nám ochotně postaral pan Tomáš Kuťák, který nás také zdravé, spokojené a uťapané odvezl se svými koníčky zpět do Úpice. Moc mu děkujeme.

Tak ať jsou nadcházející prázdniny tak hezké, jako tento náš výlet.

(Blanka Pavlásková)

Fotogalerie.