Jazykově-vzdělávací pobyt v Bournemouth (Anglie)

Celý jeden týden měli vybraní žáci naší školy možnost pobývat v malebném přímořském městě Bournemouth. Ubytováni byli opět v rodinách.  Ráno trávili ve škole výukou angličtiny  ve třech různých skupinách. Celkem strávili ve škole 3 hodiny denně a poté se s průvodkyní vydali na odpolední výlety. Jejich snaha byla odměněna Certifikátem o absolvování jazykového kurzu, který obdrželi všichni účastníci.

V Bournemouth obdivovali nejrůznější mořské potvůrky v místním Oceanáriu. Navštívili krásné město Winchester s katedrálou a také měli možnost vidět repliku stolu krále Artuše. V Portsmouth navštívili historické doky a památnou loď HMS Victory, na které v bitvě u Trafalgaru padl admirál Horatio Nelson. Zde navštívili také vyhlídkovou věž Spinnaker Tower, kde se někteří odvážlivci prošli „vzduchem“. Na vlastní oči také spatřili pravěkké Stonehenge, zapsané na seznam světového dědictví UNESCO a navštívili historicky významnou katedrálu v Salisbury, kde je uložen jeden z mála dochovaných exponátů Magny Charty (listiny práv a svobod).

Poslední den strávili procházkou Londýna, kde úspěšně cestovali i metrem (a neztratili se) a mohli tak vidět více památek a zajímavých míst. Prošli se kolem Kensingtonského paláce (sídlo prince Williama a jeho ženy Kate), navštívili Science museum, nejluxusnější obchodní dům Harrods, na nádraží King´s Cross si koupili pověstné Bertíkovy fazolky z filmů o Harry Potterovi a prošli se po nástupišti 9 a ¾. Prošli se po Piccadilly Circus a Trafalgar Square, kde si nakoupili drobnosti a suvenýry pro své blízké. V části Citi si vyfotografovali Katedrálu svatého Pavla, prošli se po Millennium bridge, odkud spatřili i most Tower Bridge a nejvyšší budovu Londýna the Shard (střep). Svoji návštěvu zakončili procházkou na Oxford street, která je nejnavštěvovanější obchodní ulicí Londýna.

(Silvie Žďárská)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...