Malá galerie ve školní jídelně

Ne v každém ročníku se sejde tolik příznivců fotografování, jako tomu bylo v loňské deváté třídě. Dali jsme žákům prostor představit svá dílka ve výměnné  Malé galerii ve školní jídelně. A protože se každý z nich dívá na svět jinýma očima, bylo a je se stále na co dívat.

Současnou  vystavující  je Katka Morávková. Žákyní naší školy byla v letech 2005-2014. Nyní studuje Střední odbornou školu sociální – Evangelickou akademii v Náchodě. K fotografování ji přivedl otec, a to již v předškolním věku. Ráda fotí portréty, protože tak může trávit čas se svými kamarády. Při focení v  přírodě se odreaguje od všedních starostí. Na střední škole navštěvuje kroužek fotografie a grafiky. Jednou by chtěla dělat práci, která ji bude bavit a zdokonalovat se ve své zálibě. Kačka ráda vzpomíná na skvělé kantory u nás, zejména pak na ty, kteří učí na II. stupni, na víkendovky, vedení školy a pro některé překvapivě i na dril a přísnost. Našim žákům by chtěla vzkázat: „Užívejte si základku, jinde už takovou srandu nezažijete!“

(Daniela Mikešová)

Minigalerie.

Mohlo by se vám líbit...