Toulky s Jiřím Menzelem

Je sobota 28. března 17.30 a mnozí lidé zvědavě nakukují do kavárny v Beránku. „Ano, je to on,“ slyším pokaždé. Mají na mysli věhlasného režiséra Jiřího Menzela, který právě poskytuje rozhovor redaktorce Televize JS Veronice Davidové.

A kde že se tu vzal? Je to zásluhou Daniely Mikešové. Ta už před lety rozjela ve spolupráci s Televizí JS a městským kulturním střediskem pořad Toulky. Nejprve pozvala Vladimíra Plicku, poté Václava Moravce a Halinu Pawlowskou a teď tedy Jiřího Menzela.

S ním nejprve zajela do Muzea bratří Čapků v Malých Svatoňovicích. A pak již následoval příjezd do hotelu Beránek, v jehož sálu se program uskutečnil. Držitele Oscara před diváky přivítal moderátor Milan Dus, který akci „rozjel“ sérií svých otázek. Na řadu však přišli i diváci. A tak jsme slyšeli odpovědi třeba na tyto otázky: „Byl jste už někdy v Úpici?“ „Který svůj film máte nejradši?“ „Jak si vybíráte herce?“ „Jste radši režisérem nebo hercem?“ Pan režisér trpělivě a velice poutavě odpovídal. A tak není divu, že vymezených 90 minut velmi rychle uběhlo. Na Jiřího Menzela pak na závěr čekal uznalý potlesk, kytička a ještě jedno překvapení – prohlídka dnešního sídla Policie ČR, původně však domu rodiny Čapkových.

Pak už zmizel na cestě směrem na Prahu. Byl to milý večer s právem uznávanou kapacitou ve své oboru. A my moc děkujeme asistence Míle Řádové za ochotu, s jakou vše zprostředkovala.

(Martin Dytrych)

Fotogalerie.

Videoreportáž Televize JS.