Soutěž v poznávání rostlin

Bellis perennis, Leucanthemum, Urtica dioica… Tak tyhle latinské názvy rostlin žáci 1. stupně naší školy opravdu znát nemuseli! Ve středu 20. května stačilo, aby do tabulek vyplnili, že se jedná o sedmikrásku, kopretinu a kopřivu, a aby poznali i další rostliny, se kterými se v okolní přírodě běžně setkávají.

Jednotlivé ročníky totiž soutěžily o největšího znalce rostlin. Žáci  2. ročníku poznávali 15 rostlin, žáci 3. a 4. ročníku 20 rostlin. Děti se mohly připravovat tři týdny – na chodbě v 1. patře jsme pro ně vytvořili výstavku živých rostlin, kterou jsme pravidelně obměňovali, k učení také sloužily nástěnky s obrázky všech 55 soutěžních rostlin. Ne každý se však připravoval tak důsledně jako vítězové jednotlivých kategorií. V kategorii  třeťáků dokonce muselo o prvních třech místech rozhodnout množství správně uvedených druhových názvů rostlin. Naprosto suverénní byla děvčata ze čtvrté B, která celou poznávačku zvládla bez sebemenšího zaváhání a rozdělila si tak první místa mezi sebe. Jsme rádi, že máme na 1. stupni tak zdatné přírodovědce.

(Eva Prouzová)

Soutěž v poznávání rostlin - výsledková listina
Soutěž v poznávání rostlin - výsledková listina (444 zobrazení)
Datum: 20. 5. 2015
Velikost: 49 KB – pdf

Fotogalerie.