Halina Pawlowská u nás v Úpici

Za svoji literární a jinou činnost obdržela řadu ocenění, například v roce 1994 Českého lva v kategorii Nejlepší scénář za film Díky za každé nové ráno a třikrát po sobě televizní ocenění TýTý –Pořad roku za talk-show Banánové rybičky. Z nejznámějších knih: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Díky za každé nové ráno.

A právě tyto dvě knihy psala na našem koupališti tady v Úpici. Možná, že bychom to nevěděli, kdyby se naše škola ve spolupráci s Televizí JS a Městským kulturním střediskem nerozhodla pozvat Halinu Pawlowskou, po kameramanovi Vladimíru Plickovi a moderátorovi Václavu Moravcovi, do již třetího pořadu Toulky, coby hlavní organizátor a spolupořadatel.

V předvečer předávání cen Týdeníku Televize Tý Tý 2013 vystoupila známá spisovatelka, scénáristka, dramaturgyně, moderátorka a herečka ve dvou pořadech. V polední besedě zodpověděla žákům místních i okolních škol dotazy týkající se nejen její osoby, ale i dotazy výběru uměleckého povolání, které okořenila svým typicky svérázným douškem humoru.

V odpoledním pořadu Toulky s Halinou Pawlowskou pobavila naplněný sál Divadla Aloise Jiráska a po jeho ukončení uspořádala přímo na jevišti nadšeným posluchačům a čtenářům svou autogramiádu.

Pořad i beseda se mohly uskutečnit i díky finančnímu přispění sponzorů Polytex, Melichar, B & P Automotive Division s.r.o., Potraviny Toman, Vetim, Maratonstav, manželům Matyskovým, DAVID HOTEL PENZION HARRACHOV, který paní Halině věnoval dárkový poukaz na ubytování na dvě noci pro dvě osoby s wellnes. Z Mlsárny Eduška si paní spisovatelka odvezla nádherný jahodový dort. Za občerstvení děkujeme panu Kazdovi a jeho dceři. Možná, že v právě chystané autorčině kuchařce najdete recept paní Jany Kadaníkové, která ji v divadle mile obsluhovala a napekla pro ni slané i sladké pečivo. A právě ona to byla, která ji v lednu oslovila při její autogramiádě v Praze. Pan Špelda na počkání sponzorsky zarámoval akvarel hajnické chalupy, kam jezdila paní Halina ještě s manželem. Velký podíl na zdaru akce měli bezesporu Jirka Středa se svým týmem a ředitelka úpického muzea Jana Nešněrová. Všem děkuji za spolupráci. Doufáme, že diváci odcházeli z pořadu spokojeni.

(Daniela Mikešová)

Videoreportáž Televize JS.

Halina Pawlowská Halina Pawlowská