Akademie „Z Čapkovy zahrady“

Po několikaleté odmlce se naše škola rozhodla opět uspořádat divadelní akademii. Jak jinak, než na nevyčerpatelné téma tvorby bratří Čapků. Těch koťat a pejsků co myli podlahu, pekli dort nebo si jen tak seděli na okně, či spali v botě. Během jedné hodiny se děti z první až páté třídy proměnily dokonce v malé vodníky, poštovní skřítky i s panem Kolbabou, doktory, zloděje a policajty, ba dokonce v roboty z dramatu RUR. Celé netradičně pojaté vystoupení stmelovaly písničky dnes již padesátičlenného sborečku a každý výstup byl podbarven podmanivým hlasem s kratičkými úryvky z daných pohádek. O tom, že se vystoupení plnému hledišti líbilo,  svědčil nejen potlesk, ale i odezvy po skončení vystoupení, což je pro nás odměna největší.

Děkujeme všem, kteří se na přípravách pořadu podíleli i všem ochotným pomocníkům z řad dětí.

(Daniela Mikešová)

Fotogalerie.

Videoreportáž Televize JS.