Zúčastnili jsme se veřejné sbírky na podporu chovu koní

Stejně jako v minulých letech, tak i v letošním roce jsme se jako škola zúčastnili veřejné sbírky na podporu chovu koní. Chovem se zabývá občanské sdružení CPK – CHRPA se sídlem v Rokytně nedaleko Pardubic. Jejich cílem je chov a výcvik koní pro ústavy a léčebny v celé České republice, kde se léčí nejrůznější zdravotní problémy prostřednictvím jízdy na koni – tzv. hiporehabilitací.

Vlastní sbírka proběhla formou prodeje hlavolamu „MOTANICE“ s motivem koní. Zakoupením těchto předmětů přispěla řada žáků i učitelů naší školy k nákupu a chovu koní, k budování výcvikového areálu a posloužili tím dobré věci. A kolik že jsme nakonec vybrali? Na konto veřejné sbírky bylo zasláno 650, – Kč. Nezbývá, než všem dobrovolným „dárcům“ upřímně poděkovat a věřím, že se této sbírky příští rok opět zúčastníme.

(Jaromír Beránek)