Olympijské hry – soutěž

Do Zimních olympijských her v ruském Soči již zbývá pouze několik dní, a tak jsme vyzkoušeli znalosti našich žáků ohledně olympijských her. Celkem 30 otázek bylo rozděleno do tří tematických okruhů – historie a disciplíny olympijských her, čeští olympijští vítězové a nejznámější olympijští vítězové světa. Vynikající znalosti prokázal Michal Černý z 5. A, který správně zodpověděl na 25 otázek. Předpokládaný favorit této vědomostní soutěže, Pavel Růžička z 9. A, zaostal za Michalem o 4 správné odpovědi, což mu ale s přehledem stačilo na vítězství ve své kategorii. Celkové výsledky i nízká účast ale ukázaly, že sportovní znalosti našich žáků by mohly být určitě lepší. Tak doufejme, že blížící se olympiáda přiláká k televizním obrazovkám co nejvíce našich žáků, čímž by se mohl zájem dětí o sport zvýšit.

(Martin Zakouřil)

Soutěž Olympijské hry - výsledková listina
Soutěž Olympijské hry - výsledková listina (450 zobrazení)
Datum: 24. 4. 2016
Velikost: 22 KB – pdf

Soutěž Olympijské hry - zadání a řešení
Soutěž Olympijské hry - zadání a řešení (679 zobrazení)
Datum: 24. 4. 2016
Velikost: 66 KB – pdf

Fotogalerie.