Beseda s Petrou Braunovou

Jak dopadne maličký Vojta, který neposlechne strýčka, vydá se sám do města a nakonec se ztratí? Co Ema, která utekla z domu pro opuštěné děti a toulá se městem? Jaká dobrodružství  prožije ona? Abychom se dozvěděli odpovědi na tyto otázky, museli bychom si přečíst knížky Jak se Vojta ztratil a Ema a kouzelná kniha od spisovatelky Petry Braunové.

Žáci 2.A, 3.A a 3.B jsou ale o něco napřed. V úterý 12. října vyrazili do Městské knihovny v Úpici, aby se osobně s paní Braunovou setkali a poslechli si poutavé ukázky z těchto dvou knížek. Paní spisovatelka děti také seznámila s tím, co všechno  se s knížkou děje od okamžiku, kdy se „narodí“ u spisovatele v hlavě, až do doby, kdy se dostane do ruky nám, nedočkavým čtenářům.

Děkujeme paní Šimkové z Městské knihovny v Úpici za zprostředkování této zajímavé besedy.

(Veronika Prouzová)

A jak hodnotí návštěvu knihovny samy děti?

Bylo to prima. Paní spisovatelka Braunová byla moc hodná, ty knihy, co napsala, byly moc krásné a napínavé. Ema a kouzelná kniha byla krásně ilustrovaná a sám příběh byl krásný. Moc se mi tam líbilo. (Léňa, 3.A)

Líbilo se mi tam. Poznal jsem tam dva nové příběhy o Emě a kouzelné knize. A to jak se Vojta ztratil. (Lukáš, 3.A)

Seděli jsme a nudili jsme se. (David, 3.A)

Moc se mi to povídání líbilo. Bylo to moc hezké. Určitě půjdu příště, jestli půjdeme zase. (Kája, 3.A)

Fotografie z průběhu besedy.

Mohlo by se vám líbit...