Víkendovka Poznávám své okolí

Paní učitelky pro nás připravily poznávací víkendovku. Poznávat jsme měli své nejbližší okolí a místa, která mají vztah k minulosti našeho města. A jak jsme to zvládli, mnozí z nás poprvé bez maminek? Na jedničku s hvězdičkou!

V pátek zvečera nás čekal minivýlet po úpických pamětihodnostech, po večeři jsme se vydali na hvězdárnu. Předtím jsme ale museli ještě projít stezkou odvahy v blízkosti hřbitova – skoro všichni jsme dokázali překonat strach.

V sobotu byl pro nás připravený celodenní výlet s detektivní zápletkou. Cestou na chatu Řehačku na Brendách jsme plnili různé úkoly, a tak nám cesta vesele ubíhala. Dokonce jsme všichni v zápalu hry zvládli i ten ukrutánský kopec, do něhož se některým z nás moc nechtělo. V cíli na nás čekala výborná bramboračka. Čekání na ni jsme si zkrátili luštěním a vyplňováním Tajné listiny. Nalezený poklad byl sladkou tečkou za celou hrou. Cesta zpět rychle ubíhala, ve Svatoňovicích na naše unavené nožičky čekal autobus a u školy rodiče.

Víkendovka proběhla ve dnech 25. a 26. dubna 2008 a zúčastnilo se jí 27 dětí z prvních až třetích tříd.
(za účastníky víkendovky Eva Prouzová)

Jak byla s víkendem ve škole spokojená Veronika Davidová z 2.B?

Nejvíc se mi líbila celá ta detektivka. Nelíbil se mi ten kopec na Řehačku (mně taky ne, Verunko ;-). A taky se mi líbila celá ta víkendovka. Hezká byla i stezka odvahy. A taky se mi líbilo, když jsme pozorovali planetu Mars a Saturn.

A jak se víkendovka líbila děvčatům ze 3. A, Simoně Kolesnikové a Elišce Vodičkové?

V pátek jsme byli na naučné stezce a moc se nám to líbilo. A sobota byla ještě hezčí, protože jsme si hráli na detektivy.