Den barev – zelená a žlutá

Brazilský týden na naší škole vyvrcholil ve čtvrtek 9. října barevným dnem, kdy se většina žáků i učitelů oblékla do žlutozelených národních barev.  Příprava některých žáků i celých tříd byla někdy velmi precizní. Zajímavé byly například jednotně pomalované obličeje, žlutozelené pentle a javorové čelenky, barevně laděné papírové brýle nebo brazilské vlaječky. Mnozí žáci si dali důmyslně záležet i na různých módních doplňcích (pásek, ponožky, gumičky, spony do vlasů) nebo si s sebou do školy přinesli plyšové hračky v brazilských národních barvách. S velmi zajímavým nápadem přišli žáci ze třídy III.B, kteří si do školy přinesli žlutozelené dýně a někteří žáci z VIII.A se zase představili s vlasy nabarvenými nazeleno. V některých třídách nezapomněli ani na tu správnou výzdobu. Rozhodnout o nejlepší třídě bylo opět velmi složité, neboť u většiny tříd bylo něco zajímavého a originálního. Nakonec díky jednotnosti všech žáků včetně učitele byly za nejlepší třídy na I. stupni vyhlášeny II.A, III.A, III.B a na 2. stupni třída VI.B. Poděkování ale patří všem žákům i učitelům, kteří se aktivně zúčastnili brazilského týdne.

 (Eva Jansová, Martin Zakouřil)

Fotografie.

Mohlo by se vám líbit...