Školní poradenské zařízení

Školní poradenské pracoviště (dále ŠPP)poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům. Poskytování těchto služeb zabezpečuje ředitel základní školy. ŠPP je tvořeno výchovným poradcem, školním metodikem prevence a školním psychologem. Činnost ŠPP se uskutečňuje také ve spolupráci s třídními učiteli, učiteli výchova dalšími pedagogickými pracovníky školy (učitelé, vychovatelky, asistenti pedagoga). Uvedení pedagogičtí pracovníci se podílejí na zajišťování podpůrných opatření, která poskytují žákům se vzdělávacími potřebami, v součinnosti se školským poradenským zařízením a spolupracují s orgány veřejné moci za účelem ochrany práv žáků.

Hlavní cíle ŠPP:

• péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  • poskytování podpůrných opatření žákům se speciálními vzdělávacími potřebami
  • sledování a vyhodnocování účinnosti zvolených podpůrných opatření
  • prevence školní neúspěšnosti
  • kariérové poradenství spojující vzdělávací, informační a poradenskou podporu při volbě další vzdělávací cesty
  • zlepšování klimatu školy, péče o žáky s výchovnými a vzdělávacími obtížemi
  • včasná intervence při řešení problémů jednotlivých žáků a třídních kolektivů
  • předcházení rizikovému chování
  • průběžné vyhodnocování účinnosti preventivních programů uskutečňovaných školou
  • metodická podpora učitelů při použití psychologických a speciálně pedagogických postupů ve vzdělávací činnosti školy
  • prohloubení spolupráce školy se zákonnými zástupci
  • podpora vzdělání nadaných žáků
  • podpora vzdělání a sociálního začleňování žáků z odlišného kulturního prostředí a s odlišnými životními podmínkami
  • podpora žáků s odlišným mateřským jazykem
  • spolupráce školy při poskytování poradenských služeb se školskými poradenskými zařízeními

S informacemi a důvěrnými daty je nakládáno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů.

Za poskytování poradenských služeb odpovídá ředitel školy Mgr. Martin Zakouřil.

Konzultační hodiny je nutné vždy předem domluvit telefonicky nebo e – mailem.

Kontakty pro sjednání konzultací:

Ředitel školy Mgr. Martin Zakouřil – zakouril@zsbcupice.cz, tel. 499 884 875

Výchovná poradkyně Mgr. Petra Báčovábacova@zsbcupice.cz, tel. 499 881 138

Školní metodik prevence PaedDr. Věra Nývltová – nyvltova@zsbcupice.cz, 499 881 138

Školní psycholog Mgr. Lenka Mikesková – psycholog@zsbcupice.cz, tel. 499 881 138

Výchovný poradce - činnosti
Výchovný poradce - činnosti (10 zobrazení)
Velikost: 404 KB - pdf

Školní metodik prevence patologických jevů - činnosti
Školní metodik prevence patologických jevů - činnosti (8 zobrazení)
Velikost: 403 KB - pdf

Školní psycholog - činnosti