Besedy druháků a čtvrťáků s městskou policií

Dne 11. května zavítala na 1. stupeň úpická městská policie.
Druháky seznámila žáky s tím, jak se mají chovat na silnici a na přechodu pro chodce. Povídali si také o tom, co dělat v případě, když potkají osamoceného psa nebo najdou injekční stříkačku. Žáci si mohli vyzkoušet policejní vestu a prohlédnout si pouta i zbraň.
Žáci 4. tříd probírali téma „Bezpečně po Úpici“. Dozvěděli se, jak se bezpečně pohybovat po městě a jak správně reagovat v nebezpečných situacích. Už vědí, jak se zachovat, když je osloví cizí člověk nebo se stanou svědkem dopravní nehody či jiné nenadálé události.
Děti si také připomněly, jak probíhá volání na tísňovou linku a jaké informace je důležité operátorovi sdělit. Součástí programu byla také ukázka vybavení městské policie.
Děkujeme strážníkům za milé povídání.
(Simona Knížová a Eva Mertlíková)


