Proužkovaná přespávačka

 

V pátek 13. května se ve čtyři odpoledne sešlo ve škole 17 proužkovaných třeťáků natěšených na proužkovanou přespávačku. Podmínku pro vstup všichni poctivě splnili, a tak jsme se mohli pustit do všemožných aktivit a soutěží s proužky.

Za splněné úkoly jim naše pomocnice vždy namalovaly na obličej jeden barevný proužek. Soutěžili jsme o nejdelší vytrhaný pruh z novin, o nejdelší pruh spočítaných příkladů, ve skupinách jsme si z listového těsta vyváleli placky, které jsme potřeli vajíčkem, rozkrájeli na proužky, posypali kořením a v troubě upekli a snědli.

Všichni si vyzkoušeli práci se skartovačkou. Vytvořené barevné proužky jsme pak slepovali a vytvořili z nich proužkový závěs u učitelského stolu v jídelně. Mezi lepením jsme si ještě zasoutěžili s roličkami toaletních papírů. Kdo první k sobě přimotá kelímek s fazolemi?

V jedenáct už jsme se začali chystat na spaní – převléknout, vyčistit zoubky a hurá do spacáků. Stezka odvahy nemohla chybět – tentokrát se odvážlivci vydali přes jídelnu na druhý stupeň.

Ráno jsme si sbalili ležení a zblajzli jsme snídani od maminek, které se opravdu vytáhly a napekly nám také proužkovaně 🙂 Po snídani byli všichni hoooodně natěšení na barevné spreje na vlasy…:-)

Následovala výroba pruhovaného hudebního chrastítka a poslední veselý úkol – jednoho ze skupiny omotat toaletním papírem jako mumii. Pak už jen domalovat poslední proužky na tvář, rozdat pamětní listy a kyselé proužky, udělat skupinové foto a hurá domů!

(Veronika Prouzová, Jana Hájková)

Fotogalerie