„Malý zpracovatel odpadů“ – projekt 1. ročníku

Děti z prvních tříd dnes čekal velice zajímavý den. Staly se studenty Malé technické univerzity!

Během dopoledne se seznámily se základním rozdělením barevných kontejnerů a které odpady do nich patří. Následně si takové třídění odpadů vyzkoušely v praxi. Děti postavily celé město „Procházkov“, kontejnery a popelnice na tříděný i směsný odpad, sběrný dvůr i třídicí linku, popelářská auta, sloupy vysokého napětí a to vše z LEGO kostek. Pan „profesor z univerzity“ jim také vysvětlil, jak se zakládá skládka a k čemu se dá využít.

Posledním úkolem bylo vyrobit papír. Děti šly do parku hned vedle školy a zkusily si samy vyrobit ruční papír, který ozdobily lístečky a kytičkami. Snad nám brzy vyschne a děti si ho odnesou domů.

(Romana Jirková, Hana Machačová)

Fotogalerie