12. ročník soutěže v SUDOKU aneb deváté vítězství  Josefa Rychnovského a třetí triumf Ivony Szelke

Úterní odpoledne bylo v naší škole vyhrazeno řešitelům sudoku. Na 5. dubna byl totiž naplánován již 12. ročník neoficiálního mistrovství Úpice v této hře. Po dvouleté pauze jsme měli trochu strach, jestli přijde dost soutěžících. Jejich počet sice neohromil, ale i tak jsme dali soutěži zelenou. Celkem 12 účastníků jsme rozdělili do tří kategorií: žáci 1. stupně, žáci 2. stupně a starší mládež či dospělí. Každá kategorie obdržela dvě zadání, přičemž to druhé bylo trochu složitější než první. Výsledný čas byl získán sečtením časů z obou kol. Pokud někdo sudoku nevyluštil či odevzdal nesprávné řešení, bylo mu za první kolo automaticky započítáno 15 minut, za druhé 25 minut.

Mezi žáky 1. stupně zvítězila Eliška Hrůzová před Adélou Baborákovou a Antonínem Doškem. V kategorii žáků 2. stupně podruhé za sebou triumfovala Ivona Szelke, která vlastní i jeden titul z 1. kategorie. Druhé a třetí místo obsadily Adriana Součková a Kristýna Křížková. Mezi dospělými pak podeváté za sebou kraloval Josef Rychnovský, druhá skončila Edita Keplová.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a těm nejlepším gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

(Martin Dytrych, Eva Jansová, Martina Šrollová, Martin Zakouřil)

Fotogalerie