Druháci v knihovně pekli dort

Ve čtvrtek 4. listopadu se naši druháci vydali do místní knihovny, kde si pro ně připravila paní knihovnice Jana Šimková krásné povídání o sourozencích Čapkových.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavého z jejich dětství a také se seznámily s knížkami, které pro děti napsali. Určitě nejznámější je „Povídání o pejskovi a kočičce“ a z ní oblíbená pohádka „Jak pejsek s kočičkou pekli dort“. Celou pohádku děti převyprávěly a potom se pustily do přípravy dortu, přesně tak, jak to dělali pejsek s kočičkou. Nechyběl ani syreček, špek a myška. Terezka všechno poctivě zamíchala a dort jsme mohli dát péct.

Mezitím si děti prohlížely knížky a někteří si i vypůjčili domů. Nakonec jsme si na dortu všichni pochutnali, i když někteří měli trochu obavy, aby je nebolelo břicho stejně tak, jako toho zlého psa z pohádky.

Moc děkujeme Janě Šimkové za připravené povídání, všichni jsme si to moc užili.

(Radka Řeháková)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...