Planeta Země 3000 – Madagaskar

 

Planeta Země 3000 je kulturní projekt, který už 17 let pomáhá poutavou a srozumitelnou formou demonstrovat žákům a studentům učebně náročná témata. Naši žáci se ho účastní již po několikáté.

Na dnešní videoprezentaci „Madagaskar – příběh pradávné Lemurie“ nás cestovatel a fotograf Adam Lelek  seznámil s   jedinečností a krásou tamější přírody, kulturou a zvyky Malgašů. Setkali jsme se s lemury kata, ksukolem ocasatým, ploskorepem třásnitým i s hroznýšem madagaskarským a mnoha dalšími živočichy, kteří tu žijí. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o nádherné přírodě i o nelehkém životě tamějších obyvatel.

Celé vystoupení probíhalo prostřednictvím multimediální projekcí poutavých fotografií a vidoesekvencí promítaných přes filmové plátno v doprovodu autentických zvuků a komentovaného výkladu. 

Zajímavou přednášku, včetně fotek, si můžete připomenout ZDE.