Nebezpečí číhající na sociálních sítích

 

Facebook, TikTok, Instagram, YouTube, Snapchat – sociální sítě, které zná a používá téměř každý teenager. Jsou zdrojem zábavy, umožňují navazování snadných kontaktů a přátelství, ale skrývají i nemalá rizika. A používají je, ač by neměly, i čím dál mladší děti.

Proto jsme se rozhodli naše čtvrťáky seznámit s nebezpečím, které na ně může na internetu číhat. Pozvali jsme do školy nprap. Lukáše Vincence z trutnovské Policie, který děti seznámil s pravidly bezpečného chování na těchto sítích a varoval je např. před rizikem zveřejňování osobních údajů, svých fotografií či před navazováním kontaktů s neznámými osobami.

Závěrem bychom chtěli poprosit rodiče, aby zkontrolovali, zda mají jejich děti účty řádně zabezpečené. Zároveň děkujeme panu Vincencovi, že si našel čas a přišel mezi nás.

Videoreportáž Televize JS