Den šílených hlav ve 2. B

Ve středu se prvňáčci a druháčci vrací zpátky do lavic a v pondělí 16. listopadu tedy proběhlo jejich poslední online vyučování před návratem. Děti z 2. B ho měly trochu netradiční – čekal na ně „Den šílených hlav“. Úkol zněl: Vytvoř si na hlavě nějakou šílenost! 🤪 A druháčci se s tím báječně poprali!

Hned na začátek jsme si navzájem svoje výtvory na hlavách představili – paní učitelce vyrostl na hlavě pastelkovník, dál jsme viděli vánoční stromeček, čtvero ročních období, skřítkovskou čepičku a další veselé pokrývky hlav.  Potom na nás čekalo bláznivé kolečko, kterým se točilo a my jsme plnili úkoly, které na něm padly. Umíte kokrhat? Zvládnete si olíznout loket? Dokážete dát pusu svému palci na noze? My jsme to vyzkoušeli… Pak jsme si zahráli „pána za sklem“ – s vypnutým mikrofonem jsme říkali zvíře a ostatní museli uhádnout, co říkáme.  Také jsme si zopakovali, co jsme se učili během distanční výuky – druhy vět a abecedu. Paní učitelka nám popřála dobrou noc a probudila nás pouze věta rozkazovací. Pak jsme si také s mazací tabulkou zopakovali jak jdou za sebou písmenka v abecedě.  Nakonec každý přinesli jednu potravinu, hračku a nádobí a věci jsme seřadili podle abecedy. 

Poslední online vyučování se vydařilo, bylo pěkně veselé. Přesto se už všichni těšíme, až se uvidíme na živo ve škole!

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie 2. B