Výtvarná soutěž Vesmír a my byla pro nás úspěšná

V den desátého výročí odhlasování vstupu ČR do ESA, byly vyhlášeny výsledky kosmicko-výtvarné soutěže „Vesmír a my“ pořádané NIDV (Národní institut pro další vzdělávání). Žáci si mohli vybrat ze dvou tematických okruhů, Návrat na Měsíc a Kosmické objevy. Do soutěže jsme odeslaly čtyři obrázky, které musely být doplněny textem zdůvodňujícím volbu tématu. Krásné umístění našich „šikulek ze sedmičky“ bylo pro mne velmi milým překvapením.

 Podívejte se na vítězné obrázky a doprovodné texty!

Téma: Kosmické objevy

Vítězkou se stala Adéla Roženská ze ZŠ Bří Čapků Úpice. Moc pěkně ztvárnila sondu Cassini u nádherné planety Saturn. Jak píše v doprovodném textu, planeta Saturn je krásná a plná tajemství…

Na druhém místě se umístila Tereza Tláskalová (také ZŠ Bří Čapků) ztvárnila planety naší sluneční soustavy a dodává, že se často mluví o možnostech žít na Marsu, planetě uprostřed jejího obrázku.

Na třetím místě Klára Zárubová (rovněž z naší školy) zajímavým výtvarným způsobem ukázala, jak by podle ní mohla vypadat planeta u hvězdy Gliese 581. Na obrázku je první objevená planeta u této hvězdy, Gliese 581b, která je výrazně větší než naše Země.

Na 4. – 5. místě se umístila Andrea Zárubová (ZŠ Bří Čapků). Andrea ztvárnila čtyři velké měsíce Jupiteru (a kromě nich a této planety na obrázku vidíme i Slunce a Saturn). Jak píše, můžeme je pozorovat i malým dalekohledem a jako první je pozoroval už Galileo Galilei – a to byl skutečně historický okamžik!

Děvčatům blahopřeji ke krásnému umístění a přeji hodně úspěchů v dalších soutěžích.

(Věra Nývltová)

Výsledková listina.

Adéla Roženská - Sonda Cassini u Saturnu

Adéla Roženská – Sonda Cassini u Saturnu

 

Tereza Tláskalová - Planety Sluneční soustavy

Tereza Tláskalová – Planety Sluneční soustavy

 

Klára Zárubová - Planeta u hvězdy Gliese 581

Klára Zárubová – Planeta u hvězdy Gliese 581

 

Andrea Zárubová - Měsíce Jupiteru

Andrea Zárubová – Měsíce Jupiteru

Mohlo by se vám líbit...