Soutěž „Čára“ – pro žáky 1.-4. ročníku

 

Hry našich tatínků a dědečků mohou být populární i u dnešních dětí. To se ukázalo při soutěži „Čára“, které se zúčastnilo 113 žáků z 1. – 4. ročníku.

Nehrálo se sice o peníze, ale k soutěži jsme mince využili. Ve třídě jsme určili dvě čáry – startovní a cílovou. U starších kategorií jsme pak startovní čáru posunuli o trochu dále. Každý z účastníků dostal pět mincí, se kterými se postavil na startovní čáru a snažil se je hodit co možná nejblíže k cílové čáře. Rozhodčí vybrali tři hody čáře nejbližší a změřili jejich vzdálenost. Součet těchto vzdáleností stanovil výsledné pořadí. A je samozřejmé, že nejvýše se umístili ti, jejichž součet byl nejmenší.

Z kategorie žáků 1. ročníku to byl Tadeáš Andrš (8 cm), který se stal současně i absolutním vítězem. Mezi druháky kraloval Lukáš Farský (11 cm), nejúspěšnějším třeťákem se stal Antonín Vik (43 cm) a nejlepší výkon předvedla v kategorii žáků 4. ročníku Tereza Wernerová (18 cm). Několikrát se také žákům podařilo trefit přímo čáru. Všem účastníkům ještě jednou gratulujeme k předvedeným výkonům.

(Martin Dytrych, Martin Zakouřil)

Čára - výsledková listina
Čára - výsledková listina (448 zobrazení)
Datum: 15. 11. 2017
Velikost: 217 KB – pdf

Fotogalerie.

Videoreportáž Blahovka TV.