Procvičování učiva na tabletech a smartphonech

Protože možná Ježíšek některým dětem nadělil pod stromeček tablet nebo telefon, níže uvádím některé programy, s nimiž lze zábavnou formou procvičovat a upevňovat učivo. Podmínkou je operační systém Android nebo iOS, v současné době už i Windows). Programy jsou např. na Google Play volně ke stažení. U všech existuje demoverze a v případě zájmu a spokojenosti si lze program za poměrně malý obnos zakoupit. Všechny doporučované programy mám vyzkoušené jak na mobilu, tak na tabletu.

Programy nabízí česká firma PMQ software (odkaz vede přímo na stránky firmy, na výběr jsou i další programy). Níže uvedené odkazy vedou přímo na Google Play, odkud si je lze stáhnout přímo do mobilů a tabletů).

  • Český jazyk – pravopis – od 2. ročníku výše
  • Matematika – procvičování sčítání, odčítání, násobilky
  • Angličtina – nejrůznější okruhy slovíček, různé formy osvojování, kontrola správné výslovnosti
  • Abeceda – pro začínající čtenáře (seznámení s písmeny)
  • Matematika – začátek 1. třídy (číslice, počet, porovnávání…)
  • Výuka hodin – výborná aplikace  – plná verze nyní za 89 Kč

(Eva Prouzová)