Za pokladem skřítka Bramboráčka – víkendovka pro druháky

Tak a „bramborovou víkendovku“ máme za sebou. V pátek 1. listopadu se před naší školou sešlo 26 druháčků  čekajících, co si pro ně paní učitelky zase připravily. Rozloučili se s rodiči a vyšli vstříc bramborovému dobrodružství.

Nejprve jsme se všichni přesunuli do tělocvičny, abychom si připravili své pelíšky. Vytahali jsme žíněnky, spacáky rozbalili jeden vedle druhého, z batůžků vyhrabali  pyžamka a plyšáky, kteří nás budou v noci hlídat. Poté jsme se přesunuli na 1. stupeň do třídy 2.A, kde jsme většinu času trávili.

Tam nám paní učitelky vysvětlily, co bude náplní celé víkendovky, na co se vlastně můžeme těšit. A protože víkendovka nesla název „Za pokladem skřítka Bramboráčka“, dostali jsme kartičky, do kterých jsme zapisovali indicie získané za splněné úkoly a disciplíny. A že jich zase bylo. Tak např:  co nejrychleji projet slalom s kolečkem plným brambor, proběhnout dráhu a k metám skládat a nazpět zase sbírat brambory, co nejrychleji a nejlépe oškrábat syrovou bramboru a oloupat uvařenou bramboru, co nejrychleji nastrouhat bramboru na struhadle. Na interaktivní tabuli jsme zhlédli prezentaci na téma brambory a pohádku „Jak jela mašinka pro brambory“. Také jsme vyráběli bramborová tiskátka a tiskali pytle plné brambor a na motivy básničky „Princeznička na bále“ zdobili princezniny šaty, vybarvovali jsme bramborové mandaly. Čekala na nás také stezka odvahy, na kterou se většina z nás těšila.

Sobotní dopoledne jsme hráli šipkovanou.  Připravená trasa nás dovedla až na okraj Suchovršic, kde bydlí rodina Kuťákova. Pan Kuťák nám ukázal různé stroje, které využívá při práci na poli a na zahradě. Po návratu do školy jsme doluštili poslední indicie a vyrazili hledat slíbený poklad.

Veliké poděkování patří našim paním kuchařkám, které nám na páteční večeři nachystaly bramborové placky s jablky a k sobotnímu obědu uvařily výbornou bramborovou polévku. Nesmím zapomenout na naše ochotné maminky, které se postaraly o sladký začátek sobotního dne ( jedna buchtička lepší než druhá ). Děkujeme panu Tomáši Kuťákovi za volný čas, který nám věnoval, a nakonec ještě poděkování třem šesťandám, které nám po celou dobu víkendovky ochotně pomáhaly.

Víkendovka se podařila, brambor jsme si opravdu užili a už teď se těšíme na další dobrodružství s vámi.

(Radka Řeháková)

Fotogalerie.

Amatérské video z průběhu víkendovky.