Naše první spaní ve škole

 

Naši nejmenší, prvňáci a druháci, se konečně dočkali. Čeho? No přece tak dlouho očekávaného spaní ve škole. V pátek 10. června jsme se za krásného slunečného počasí sešli před školou, obtěžkáni karimatkami, spacáky a samými dobrůtkami, které nám k sobotní snídani připravily ochotné maminky.

S velkou námahou jsme se vyškrábali až do druhého patra, zalezli si do svých tříd a nachystali si pelíšky na spaní. Po výborné večeři od maminek nás čekalo první překvapení. Úpičtí loutkáři si pro nás připravili zbrusu novou pohádku O skákavé princezně. Dětem se moc líbila a tak loutkové postavičky odměnily velikým potleskem.

Do školy jsme se vrátili už za šera, a protože se některým z nás již zívalo, tak jsme si vyčistili zoubky, zalezli si do spacáčků a při pohádce postupně usnuli. 

Sluneční paprsky nás probudily opravdu velice brzy, sbalili jsme tedy ležení a pak se s radostí zakousli do sladké snídaně. Paní učitelky nám uvařily čaj, někdo měl chuť na kakao.

Druháci si pro prvňáčky připravili šipkovanou s plněním nejrůznějších úkolů. Šipky nás dovedly až k samotnému cíli, kde se ukrýval sladký poklad. A protože hned vedle pokladu byl bazén, tak jsme se v něm rádi osvěžili. A aby toho osvěžení nebylo málo, dali jsme si ještě nanuka.

V čase oběda jsme se vrátili do školy, kde nám paní učitelky připravily párek v rohlíku. Všechno jsme si po sobě uklidili a s dobrou náladou odcházeli domů.

(Radka Řeháková, Hana Machačová, Romana Jirková)

Fotogalerie