Igelitiáda aneb Jak jsme pomohli přírodě

V minulých dvou letech se hromadné akce typu Igelitiády ze známých důvodů nekonaly. Žáci naší školy však nelenili a vloni například vyčistili celé Dlouhé Záhony. Letos jsme se však už zapojili do akce místních škol a spolků.

Nejdřív nás trochu „vyšplouchlo“ počasí. A tak jsme chystanou očistu přírody dvakrát odložili. Ve středu 27. dubna jsme už ale do přírody vyrazili. A to na úklid vymezených lokalit. Na starosti jsme měli, stejně jako v minulých letech, Máchovu stezku, Velbabu, Milešovku, Krétu, oblast kolem hvězdárny a lesy směrem k Libňatovu. A to byste nevěřili, co všechno se dá najít. Je smutné, že takhle někdo dokáže ubližovat přírodě.

Děkuji tímto všem, kteří se akce zúčastnili. Nechť vás hřeje pocit, že jste pomohli…

(Martin Dytrych)

Fotogalerie